Jeśli szukałeś kiedyś opuszczonych miejsc na sesję zdjęciową lub po prostu do zwiedzenia to pewnie przekonałeś się, że największy spis takich miejsc w Polsce (forgotten) nie należy do zbyt praktycznych. Połowa miejsc w spisie jest już niedostępna, zwykłe pustostany mają wpisaną atrakcyjność miejsca jako wysoka, a co najgorsze wygodnej mapy i wyszukiwania lokacji w podanej okolicy.

Wraz z kilkoma grupami eksploratorów postanowiliśmy stworzyć własną stronę (dzięki GoUrbex za świetną robotę!) na której ma powstawać mapa ciekawych miejsc dodawanych początkowo przez nas, a w przyszłości także przez zewnętrznych użytkowników. Poza tym chcielibyśmy stworzyć miejsce w którym można dobrać grupę na zwiedzanie, a nawet zdziałać coś więcej.

Powstającą stronę znajdziecie na http://postapoint.pl , a jeśli nie czytacie tego wpisu zbyt późno to chcielibyśmy zaprosić was na spotkanie 29 września 2018 na którym przyjrzymy się jak wygląda urbex w świetle prawa, jak przyciągnąć uwagę do zdjęcia dzięki kompozycji, co ciekawego udało nam się ostatnio zwiedzić i nie tylko. Przy okazji będziecie mieli okazję zwiedzić schron obrony cywilnej przekształcony na Muzeum OC i wyposażony jak należy. Zainteresowanych odsyłam na stronę wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1959110410832116